Seriál: Dynamický Překlad Prakticky 2/14 – Jak funguje Graal

V rámci spolupráce s žijící legendou české JUG komunity, Jardou Tulachem, vám přinášíme další díl ze série přednášek z velice zajímavého semináře MFF UK, který probíhal mezi lety 2021/2022. Jednotlivé přednášky Vám přinášíme každý týden dokud nevyčerpáme všech 20 poutavých hodin. Každý 90ti minutový díl poskytuje nejen vhled do jedinečného světa Truffle frameworku, GraalVM a generování native image. Zjistíte jak takový vývojářský Babylon vlastně funguje, jak se liší od standardního JDK a objevíte neocenitelné vývojářské nástroje z arzenálu ostřílených přednášejících odborníků.

Představíme si dalšího z nich.

Štěpán Šindelář – Posledních 9 let člen teamu GraalVM. Současně pracuje na GraalPy, alternativní implementaci Pythonu založenou na GraalVM technologii.

2. Jak funguje Graal

Zajímá Vás jak fungují nové překladače? Co je to JIT a jak vypadá Cliff Click? A jak jste na tom vlastně s IDE? Pak si nenechte ujít další díl!

Jaroslav Tulach – Známý tech influencer a zakladatel NetBeans, světoznámého Java IDE a platformy pro tvorbu desktopových aplikací v Javě. Autor knih jako Rich Client Programming: Plugging into the NetBeans Platform a Practical API Design. Autor Bck2Brwsr VM, Java Virtual Machine AOT nebo JIT transpilující Java classy do JavaScriptu. V současné době compiler engineer ve společnosti Enso.

Předchozí díly:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..